İnstagram'dan Para Kazanma

Yazar: TTMedya

İnstagram sadece fotoğraf veya video yüklemek için kullanılan bir platform değil. İnternet aleminin gelişmesi ve genişlemesi yüzünden artık internet üzerinden para kazanma devri de başladı. Para kazanma kanallarından bir tanesi ise sosyal medyadır. Sosyal medya uygulamaları içerisinde milyonlarca potansiyel müşteri barındırır. Bu da satıcılar için altın tepside sunulan bir fırsattır. Bildiğimiz gibi instagram ‘da bir hesap oluşturmak ücretsiz ve zahmetsiz bir işlemdir, yani işletmenizin ürünlerini sosyal medyada ücretsiz bir şekilde sergileyip satabilirsiniz. İnstagram sizden hiçbir şekilde ücret talep etmez, en güzel yanı da bu değil mi zaten? Peki instagram üzerinden nasıl para kazanabiliriz?

İnstagram’dan Para Kazanmak

İlk öncelikle araştırmalar yapın. İnstagram üzerinde satış yaparken dikkat edilmesi gerekenler, en çok ilgi gören ürünler, satacağınız ürünün yaş ortalaması gibi bir çok konuyu araştırın. Google sayesinde bu bilgilere bir tık uzaktasınız.

İnstagram üzerinden para kazanmak için sadece fiziksel bir ürün satmanıza gerek yok. Bir sayfa açarak bile instagram’dan para kazanabilirsiniz. Örnek olarak mizah sayfaları, motivasyon sayfaları, bilgi sayfaları, gezi blogları gibi bir çok sayfa türü var. Bir yazılımcı olduğunuzu düşünelim, çalışma ortamınızı ve yaptığınız işleri sayfanız üzerinden paylaşıyorsunuz. Sayfanız büyüyor, yüz bin iki yüz bin takipçiniz oluyor. Yazılım ile ilgili reklam verenler ilk sizin sayfanız akın edecektir çünkü kitlenizin neredeyse hepsi yazılımla ilgisi veya merakı olan kişiler olacaktır. Bir başka örnek verecek olursak mizah sayfaları, kitleleri çok geniş çaplı olduğu için her türlü sektörden reklam alabilirler.

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır

İnstagram üzerinden para kazanmanın birkaç yolu var, hadi gelin bu yolları size anlatalım.

1-) Ürün satışı yaparak para kazanın

İnstagram sayesinde ürünlerini pazarlayabilir ve büyük müşteri kitlelerine ulaşarak e-ticaret yapabilirsiniz. İnstagram’a reklam vererek sattığınız ürünün kitlesine kolaylıkla erişebilir ve kolaylıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

2-) Hizmet vererek para kazanın

Bir yazılımcı veya tasarımcı olabilirsiniz. Yeteneklerini keşfederek insanlara instagram üzerinden hizmetler sağlayabilirsiniz. İnsanların size ulaşmasını sağlayarak müşteri kitlenizi büyük ölçüde büyütebilirsiniz.

3-) Reklam alarak para kazanın

Bir sayfa kurun ve takipçi kitlenizi büyütün. Bu konuda zorluk çekiyorsanız buraya tıklayarak instagram takipçi paketlerimize göz atabilirsiniz. Reklam verenlerden reklam alın ve zahmetsiz bir şekilde para kazanın. Sayfanıza göre değişkenlik gösterebilir ama ortalama olarak reklamlardan ayda üç bin ila beş bin TL arası bir para kazanma şansınız var. Belkide daha fazla bile kazanabilirsiniz.

Evet bu yazımızda size instagram üzerinden para kazanma konusu hakkında detaylı bilgiler verdik. İnternet çağına ayak uydurun ve hemen sizde instagram üzerinden para kazanmaya başlayın!