İnstagram Siyah Yapma

Yazar: TTMedya

Son yıllarda oldukça popüler olan dark mode yani karanlık temalara birçok site ve uygulama kendini adapte etti. Daha önceden Youtube ve Twitter gibi sosyal medya uygulamalarında görmüş olduğumuz siyah yapma özelliği İnstagram ‘a da gelmiş bulunmakta. Peki bu özellik ne işe yaramakta? Ne gibi avantajları var? İnstagram Siyah Yapma özelliği uygulamada daha çok zaman geçirmeniz için oluşturulmuş bir özelliktir. Karanlık temalar göz yormadığı için kullanıcılar uygulamada daha uzun zamanlar geçirebilir. Ek olarak karanlık temalar daha modern olduğu için kullanıcıların çoğu bu temaları tercih ediyor.

İphone İnstagram Siyah Yapma

İphone ‘da karanlık temaya geçebilmeniz için telefonunuzun sürümü IOS 13.0 veya üstü olması gerekmektedir. Eğer bu şart uygunsanız bu adımları izleyin;

Ayarlar menüsüne girin, ekran ve parlaklık sekmesine girin, koyu modu seçin ve İnstagram ‘a giriş yapın. İnstagram Siyah modunuz hazır.

Android İnstagram Siyah Yapma

Google Play Store’a giriş yapın. Sol üstte bulunan üç çizgiye dokunun. Uygulamalarım ve oyunlarım sekmesine giriş yapın. İnstagram’ı bulun ve tıklayın. Beta sürümüne katılın ve bekleyin. Ardından tekrar uygulamalarım ve oyunlarım sekmesine girin. İnstagram’ı bulun ve güncelleyin. Telefonunuzun ayarlar menüsüne gidin, arama bölümüne gece modu veya karanlık mod yazın, çıkan ayarlardan gece modunu açın. Artık İnstagram ’ınız Siyah yani koyu moda geçiş yapmıştır.