Twitter Siyah Yapma

Yazar: TTMedya

Dünya'da milyonlarca kişi tarafından kullanılan twitter, uygulamaya siyah mod (Dark mode) getirdi. Şu anda güncel olarak olarak kullanılan birçok akıllı telefon AMOLED veya OLED ekran paneli kullanmaktadır. Twitter'da Siyah mod telefonunuzun bataryasının daha uzun ömürlü olmasına ve daha yavaş şarjının bitmesine yardımcı olur. AMOLED ve OLED ekran paneli kullanılan akıllı telefonlarda hem gerçek siyah renginin yansıtılmasına. Hem de gözünüzün karanlık ortamlarda daha rahat görmesi için tasarlanmış bir moddur. Bu mod sayesinde görsel ve performans alanında ciddi derecede yardımcı oluyor. Peki ya Twitter Siyah Yapma nasıl olur?

Twitter Siyah Yapma Android

Öncelikle Twitter uygulamasını açınız. Sol üstte bulunan profil resminizin üstüne tıklayın. Sol tarafta açılan pencereden 'Ayarlar Ve Gizlilik' yazılı seçeneğe tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda 'Genel' başlığı altında bulunan 'Görüntü Ve Ses' yazılı kutucuğa tıklayınız. 'Görüntü Ve Ses' seçeneğine tıkladığınız zaman 'Göster' başlığı altında bulunan 'Karanlık Mod' yazısının üstüne tıklayıp, 'Açık' seçeneğine tıklarsanız her zaman karanlık modda kullanıyor olursunuz. Fakat 'Gün Batımında Otomatik' seçeneğine tıklarsanız telefonunuzun ön kamerasının yanında bulunan sensör karanlık ortamlarda 'karanlık mod'u devreye sokacaktır.

Twitter Siyah Yapma İphone

İlk olarak Twitter uygulamasına girin. Sol üstte bulunan profil fotoğrafınızın üstüne tıklayınız. Sol tarafta açılan kısımda 'Ayarlar Ve Gizlilik' yazılı yere tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda 'Genel' başlığı altında bulunan 'Görüntü Ve Ses' bölümüne tıklayınız. Gelen ekranda 'Göster' başlığı altında bulunan 'Karanlık Mod' seçeneğinin üstüne tıklayınız. Çıkan 'Açık' veya 'Gün Batımında Otomatik' seçeneklerinden 'Açık' seçeneğini seçerseniz her zaman karanlık modda kullanıyor olacaksınız. Fakat 'Gün Batımında Otomatik' seçeneğini seçecek olursanız karanlık ortamlarda Twitter'ı otomatik olarak karanlık moda alacaktır.

Twitter Siyah Yapma Pc

Tarayıcıdan Twitter'a giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan 'Daha Fazla' yazılı kutucuğa tıklayın. Çıkan seçenekler içinden 'Ayarlar Ve Gizlilik' yazılı seçeneğe tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkan ekranda 'Genel' başlığı altında bulunan 'Ekran' butonuna tıklayın. altta bulunan 'Varsayılan', 'Loş' ve 'Işıklar Kapalı' seçeneklerinden 'Loş' seçeneği birazcık lacivert tonlu bir temaya ayarlar. 'Işıklar Kapalı' seçeneği ise tamamen karanlık temaya ayarlar.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram video indirme işlemini anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi bize iletişim sayfasından sorabilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler.