Twitter Giriş Yapamıyorum, Ne Yapmalıyım?

Twittera giriş yapmak için, uygulama veya tarayıcı üzerinden Twitter uygulamasına e-posta adresi ve şifre ile giriş yapılması gereklidir. Bu sayfada Twitter giriş yapamıyorum sorunu ile karşılaşılması, ilgili Twitter hesabına ait giriş bilgilerinin yanlış girilmesinden kaynaklanabilir. Kullanıcı adı ile şifrenin kontrol edilmesinden sonra, hesaba giriş hala sağlanamıyorsa e-postaya gönderilecek bir kod ile hesap şifresinin sıfırlanması gereklidir. Bu işlemle beraber kolaylıkla şifre sıfırlanarak Twitter’a giriş yapılabilir.

Eski Twitter Hesabıma Nasıl Giriş Yapabilirim?

Eski Twitter hesaplarına giriş, kullanıcı adı ve şifre kullanılması ile yapılabilir. Kişilerin daha önceden kullanmakta olduğu Twitter hesaplarına giriş yapılmadan önce, e-posta veya telefon numaralarına gönderilen bir ileti ile kendilerinin giriş yapmakta olduklarını onaylamaları istenir. Bu bildirimin onaylanması ile beraber, kolaylıkla eski Twitter hesabına giriş sağlanabilir. Eski Twitter hesaplarına erişmek isteyen kişilerin hesaplarına son girişlerinin üzerinden 6 ay geçip geçmediğini kontrol etmeleri önemlidir. Eğer hesaplarına en son 6 aydan uzun bir sürede giriş yapmışlarsa, hesaplarının kapatılmasından dolayı kişiler hesaplarına giremeyebilirler.

Twitter Hesabım Neden Kilitlendi?

Twitter hesabının kilitlenmesi, genellikle aynı cihazdan bir hesaba sürekli giriş denemesi yapılması ancak hesaba giriş için kullanılan şifrenin yanlış olmasıdır. İlgili hesabın şifresinin sürekli olarak yanlış girilmesinde dolayı hesabın kilitlenme durumu söz konusudur. Ancak bu kilitlenme hesaplar için kalıcı bir durum değildir. Birkaç saat içinde hesapların kilitleri kalkar ve giriş yapılmaya devam edilebilirler.

Twitter Bir Hata Oluştu Yeniden Dene Ne Demek?

Twitter’a giriş hatasının alınması, genellikle Twitter’ın kendi sunucularının ana ekranla bağlantı kuramamasından dolayı yaşanan durumlardan biridir. Twitter’a giriş yapılamaması eğer “Bir hata oluştu yeniden dene” uyarısı ile beraber veriliyorsa, bu sorun genelde maksimum yarım saat içinde çözülecektir. Twitter kullanıcılarının hesapları hakkında endişe etmelerine gerek yoktur.

Twitter E-Posta Adresimi Ve Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Twitter giriş bilgilerinin unutulması durumunda hesaplara giriş yapılması mümkün değildir. Eğer giriş yapılmak istenen Twitter hesabına e-postadan sonra telefon numarası da kaydedilmişse, kaydedilen telefon numarasına gönderilecek bir kod ile şifre sıfırlaması yapılarak giriş yapılabilir. Ancak telefon numarası bilgisi verilmemiş olan hesaplarda herhangi bir şekilde giriş yapılabilme durumu mümkün değildir.

Twitter'a Ne Kadar Süre Girilmezse Kapanır?

Twitter hesaplarına girilmeme süresi, 30 gün olarak belirlenmiştir. Eğer bir Twitter kullanıcısının hesabının açık olduğu herhangi bir cihaz mevcut değilse, hesabı en fazla 30 gün boyunca aktif olarak tutulur. 30 günlük sürenin geçmesinden sonra hesapları kapatılır.

Twitter Hesabı Askıya Alınınca Ne Zaman Açılır?

Askıya alınan Twitter hesapları için Twitter, açılabilecekleri hakkında kesin bir bilgi vermediği gibi, açıldıkları zaman kaç günlük bir süre içinde yeniden aktif olacaklarını da belirtmemiştir. Twitter hesaplarının askıya alınmaları, Twitter tarafından farklı sebeplerle gerçekleşebilir. Hesapları askıya alınmış kişilere Twitter bu konuda bilgi vermez. Yalnızca kişilerin hesaplarına erişimlerini birden keser ve hesaplarının askıya alındığını kendilerine bildirir. Askıya alınmış bazı hesapların incelemeleri sonucunda 2 gün içinde açıldığı bilinir. Ancak bazı hesapların erişimleri hiçbir zaman açılmaz ve kişiler hesaplarını bir daha kullanamazlar.

Twitter Şifresi Nasıl Bulunur?

Twitter şifresinin görülmesi, Twitter tarafından gizlilik ilkelerine aykırı görülmesinden dolayı mümkün değildir. Twitter giriş yapamıyorum durumu ile karşı karşıya kalmış olan kişiler eğer şifrelerini unutmalarından dolayı hesaplarına giriş yapamıyorlarsa, uygulamaları gereken tek yöntem hesap şifrelerini değiştirmeleridir. Şifrelerini kimsenin göremeyeceği bir yere yazarak sonraki girişleri için saklayabilirler.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri