Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Nedir?

Yakın arkadaş listesi özelliği, Instagram tarafından getirilmiş olan ve paylaşılan hikayelerin yalnızca belirli kişilere gösterilmesini sağlayan bir özelliktir. Yakın arkadaş özelliğinde bir Instagram profili sahibinin paylaşacağı bir hikayeyi yalnızca kendi belirlediği kişilerin görmesini sağlar. Instagram yakın arkadaş özelliği ile paylaşılmış olan hikayelerin çevresi yeşil renkte olur. Bu sayede kimler hesap sahibi tarafından yakın arkadaşlara eklenmiş olduklarını bilirler ancak bu listede kendilerinden başka kimin olduğunu bilmezler.

Instagram Yakın Arkadaş Özelliği Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram’da yakın arkadaşlar güncellemesinin kapatılması gerekli olan bir durum değildir. Yakın arkadaş listesi güncellemesi Instagram kullanan herkes tarafından görülebilir. Bu özelliğin kullanılma gibi bir zorunluluğu yoktur. Bundan dolayı da kapatma ihtiyacı doğmaz.

Instagram Yakın Arkadaşlar Hikayesi Görme Nasıl Yapılır?

Yakın arkadaşlarla paylaşılmış hikayelerin görülebilmesi için bir şey yapılmasına gerek yoktur. Yakın arkadaşlar listesi ile atılan hikayeler de diğer hikayeler ile aynı sırada çıkar ve görülmelerinin diğerlerinden bir farkı yoktur. Üzerlerine tıklandığı zaman hikayeler izlenebilir.

Instagram Yakın Arkadaş Listesi Görme Nasıl Yapılır?

Yakın arkadaş listesi arasında olan kişilerin görülebilmesi için hikaye penceresi açılır. Açılan hikaye penceresi üzerinden Ayarlar’a tıklanır ve “Hikaye” seçeneğine girilir. Görüntüleyenler başlığı altında, ikinci sırada yer alan yakın arkadaşlar listesi üzerinden yakın arkadaşlar hikayelerinin kimler tarafından görüldüğü görülebilir. Bununla beraber Instagram yakın arkadaş özelliği bu sayfa üzerinden düzenlenebilir. Listeye ekleme ya da çıkarmaların tümü de bu seçenek üzerinden yapılabilir.

İnstagram Yakın Arkadaş Listesini Kimler Görebilir?

Yakın arkadaş listesi, yalnızca profil sahipleri tarafından görülebilir. Instagram hesap sahipleri, bu listeyi kimse ile paylaşamazlar. Bundan dolayı da takipçileri olan ya da olmayan kişilerin bu liste hakkında bilgi sahibi olmak gibi bir durumları söz konusu değildir.

Instagram Yakın Arkadaşlara Hikaye Atma Nasıl Yapılır?

Yakın arkadaş listesine hikaye atabilme işlemleri, hikaye atma durumundan farklı değildir. Atılmak istenen hikayelerin belirlenmesinden sonra, “Hikayen” ve “Yakın Arkadaşlar Hikayen” olmak üzere iki farklı seçenekle karşılaşılır. Yakın arkadaşlar hikayen seçeneğinin seçilmesi, ilgili hikayenin yalnızca yakın arkadaş listesi ile paylaşılmasını sağlar.

Instagram Yakın Arkadaş Olduğumu Nasıl Anlarım?

Instagram’da birinin yakın arkadaşları listesine girilmiş olduğu, kişilerin hikaye atmalarından sonra paylaşılmış hikayelerinin çevresinde yeşil renkle bir halka çizilmesinden anlaşılır. Atılan hikayelerde kişilerin profil resimleri instagram uygulama logosunun renkleri ile kaplıdır. Buna dikkat edilerek yakın arkadaşlar arasında olunup olunmadığı anlaşılabilir.

Instagram Yakın Arkadaş Ekleme Bildirim Gider Mi?

Instagram yakın arkadaşlarına birinin eklenmesi durumunda, eklenen kişiye bildirim gitmez. Bir kişi, takipçilerinden birinin yakın arkadaşlar listesine eklenip eklenmediğini yalnızca hikaye paylaşmasından sonra fark edilebilir.

Yakın Arkadaş Hikâyeleri Kaç Saat Kalır?

Yakın arkadaşlar hikayelerinin kalma süresi 24 saattir. Teknik özellik bakımından takipçi listesi ile paylaşılan hikayelerin arasında fark yoktur. Bunun için de yakın arkadaş hikayeleri de kaldırılmadığı sürece en fazla 24 saat kalır.

Instagram Yakın Arkadaş Listesi Ne Zaman Geldi?

Instagram tarafından kullanılmakta olan yakın arkadaş hikayeleri, 2018 yılından beri kullanılmakta olan özelliklerden biridir. Günümüzde de değiştirilmemiş ya da kaldırılmamış olan özelliklerden biri yakın arkadaş listesidir.

Birinin Yakın Arkadaşlarından Nasıl Çıkarım?

Yakın arkadaşlar listesi içinde olan birinin bu listeden çıkabilmesi için herhangi bir yöntem mevcut değildir. Profil sahiplerinin kendi listelerini yalnızca kendilerinin görebilmesinden dolayı Instagram yakın arkadaş özelliği, yakın arkadaşlara eklenmiş olan kişiler tarafından kapatılamaz. Taleplerine göre bu kişiler hikayeleri izlemeyebilirler ancak kendi kendilerine çıkamazlar.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri