İnstagram UNF Ne Demek

İnstagram UNF Ne Demek

İnstagram'da yüzlerce hatta binlerce kısaltma kullanılıyor. Çoğu kısaltmayı genellikle gençler kullanmaktadır. İnstagram'da kullanılan kısaltmaların çoğu İngilizce dilinde bulunan kelime veya kelime gruplarının ilk harflerinin kullanılmasıyla ortaya çıkan bir kısaltmadır. 'UNF' kısaltmasında da aynı şekilde İngilizce dilinden gelmektedir. Fakat bu kısaltma sadece bir kelimedir. Çoğu kısaltmanın aksine bu kısaltma kısaltılan kelimenin ilk 3 harfi ile oluşmuştur. Peki İnstagram UNF Ne Demek? Daha çok kısaltmaların anlamları ve diğer yazılar için Blog bölümüne ulaşabilirsiniz.

İnstagram UNF Ne Demek

İnstagram'da kullanılan diğer birçok kısaltma gibi bu kısaltma da İngilizce dilinden gelmektedir. Sadece 1 kelimeden oluşan bir kısaltmadır. 'UNF' kısaltmasının İngilizce anlamı ise 'Unfollow' olmaktadır. Normalde kısaltmalar kısaltılırken kelime gruplarındaki kelimelerin ilk harfleri birleşmesi sonucu oluşmaktadır. Fakat bu 3 harfli 'UNF' kısaltmasını oluşturan sadece 1 kelimedir. O kelime ise 'Unfollow'dur. 'Unfollow' kelimesinin ilk 3 harfi kullanılarak oluşan bir kısaltmadır. 'Unfollow' kelimesinin Türkçe anlamı ise 'Takip etmeyi bırakmak' anlamına gelmektedir. Yani siz önceden İnstagram'dan takip ettiğiniz bir kişiyi takipten çıkarsanız. 'Unfollow' yapmış olursunuz. 'Unfollow' yapmak arkadaşlar arasında kötü bir şey olarak algılanabilir. Bazı insanlar için takip edilmek çok önemlidir ve arkadaşlarından biri o insanları takipten çıkar ve o kişi bunu fark ederse araya soğukluk girdiğini düşünür.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram'da UNF ne demek?  adlı konuyu ele aldık. Bu konu hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.  TTMedya herkese iyi günler diler.