Instagram Toplu Takipçi Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram takipçilerinin silinmesi için genel olarak uygulanmakta olan yöntem, Instagram hesabı sahiplerinin takipçi listelerine girmelerinden sonra, sıralanmış olan kişilerin yanlarında yer alan “Çıkar” seçeneğine tıklanmasıdır. Bu durumun tüm kişilere uygulanması ile beraber Instagram toplu takipçi silme işlemleri gerçekleşmiş olacaktır.

Toplu Takipçi Silme Nedir?

Toplu takipçi silme işlemi, Instagram kullanıcıları tarafından kendilerini takip eden kişileri tamamen takipçi listelerinden çıkartmak için uyguladıkları bir durumdur. Bu durum ile beraber kişilerin listelerinde olan herkes silinecektir. Böylece kendilerini takip eden kimse kalmayacaktır.

Bot Takipçi Nasıl Temizlenir?

Instagram bot takipçi temizliği genellikle sahte kullanıcı olarak bilinen kullanıcıların tespit edilebildiği uygulamalar ile yapılır. Kendi isteği dışında hesaplarına bot takipçi gelmiş olan kişiler, bazı uygulamaları kullanarak fazla takipçilerinden kullanabilirler. Ancak bu yöntem, yeni bir uygulama gerektiği ve uygulamanın da kişilerin İnstagram hesapları bilgilerini talep etmelerinden dolayı pek tercih edilmekte olan yöntemlerden değildir. Bundan dolayı da Instagram hesabı sahipleri, Instagram toplu takipçi silme işlemleri için sahte olduğunu gördükleri hesapları engelleyerek hesaplarını arındırabilirler.

Instagram Saatte Kaç Kişi Takipten Çıkarılır?

Instagram’da saatlik takipçi çıkarma sayısı, belirli değildir. Çünkü İnstagram, bu sınırı günlük olarak belirlemiştir. Her gün en fazla 100- 150 arasında kişinin takip listesinden çıkarılması ile beraber takipçi çıkarma sınırı koyulur. Hesaplara bu sınırın konması ile beraber yaklaşık 24 saat dolana kadar yeniden takipçi çıkarma işlemleri gerçekleştirilemez. 24 saat sonra, toplam çıkarılan kişi sayısı yenilenir.

Instagram Takipçi Sayısı Neden Düşüyor?

Instagram’da takipçi sayısının düşmesi birkaç farklı nedene bağlı olarak değişebilir. Bir hesabın takibinin bırakılması, hesabı takip eden hesapların çeşitli nedenlerden dolayı kapatılması gibi durumlar dolayısıyla kişilerin profillerinde takipçiler eksilmeye başlayabilir. Bununla beraber sahte hesap olarak bilinen bot hesapların tespit edilmesi sonucu kapatılmaları da ınstagramdaki takipçi sayılarının düşmesine neden olabilir.

Instagram 1 Günde Kaç Kişi Takip Edebilirim?

Instagram günlük takip sayısı, maksimum 1.000 civarında olarak bilinir. İnstagram uygulaması, hesap sahipleri için her 30 saniyede 1 kişiyi takip etme imkanı tanır. Ancak günlük olarak bakıldığı zaman, 24 saat içinde en fazla 1.000 kişi takibe alınabilir.

Instagram Sınırlaması Kaç Gün Sürer?

Instagram hesap kısıtlaması süreleri, hesabın niçin kısıtlanmış olduğuna göre değişiklik gösterir. Bazı hesaplar, üst üste fazla beğeni veya takip yapmalarından dolayı yalnızca birkaç saat kısıtlanırken bazılarına konan kısıtlamalar 15 güne kadar uzayabilir. Bunun için Instagram uygulaması sınırlamaları için söylenebilecek net bir süre mevcut değildir.

Instagram Spam Silme Nasıl Yapılır?

Instagram hesaplarından spam kaldırma işlemleri için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar mevcuttur. Bu noktalardan bazı şöyle sıralanabilir:

  • Hesap içinde sürekli olarak gönderi beğenilmemesi gereklidir.
  • Çok takipçili olan sayfaların gönderilerine çok sık yorum yapılması, yorumların şikayet edilmesinden dolayı spam almaya ve bu spamların uzunca bir süre hesaplarda kalmasına neden olabilir.
  • Paylaşılan gönderiler ile kendilerine yapılan açıklamalarda müstehcenlik, şiddet ve bunlar gibi toplum kurallarını ihlal edecek nitelikte olmamasına özen gösterilmelidir.
  • Aynı gün yani 24 saat içinde çok fazla kişinin takip edilmesi ile Instagram toplu takipçi silme uygulanmasına dikkat edilmelidir. Hem fazla insanın takip edilmesi hem de takipten çıkarılması spam sebebi olabilir.
  • Reddedilen takip isteklerinin yeniden aynı hesaplara gönderilmemesi gerekir. Israrcı bir şekilde takip isteği gönderilmesi ve ilgili hesap sahibinin kabul etmemesi dolayısıyla da hesaplar kısıtlanabilir.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri