İnstagram TBT Ne Demek

Yazar: TTMedya

Günümüzde en popüler ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biride Instagram'dır. Instagram'da 'Gm', 'Gn', 'Dm', gibi birçok kısaltma genel olarak gençler tarafından kullanır. Kısaltmalar, sosyal medyada genel olarak yazılımı kolaylaştırmak için kullanılır. Fakat bazıları ise artık kısaltma olmaktan çıkıp, normal kelime gibi kullanılmaya başlanmıştır. Kısaltmaların çoğu İngilizce'den gelmiş olup. Sosyal medyada kullanılmaktadır. Bu tarz kısaltmalar sosyal medyada mesaj atarken, post paylaşırken, hikaye paylaşırken çok fazla işinize yarayacaktır. Aynı '#tbt' kısaltmasında olduğu gibi. Bu ve bunun gibi birçok işinize yarayacak yazıyı Blog bölümünden ulaşabilirsiniz. Peki İnstagram TBT ne demek? '#tbt' etiketi anlamı nedir?

İnstagram TBT Ne Demek?

İnstagram'da kullanılan kısaltmalardan bir tanesi de '#tbt'dir. Bu kısaltma İngilizce'den gelmektedir. Genel olarak mesajlarda kullanılmamaktadır. Fakat eski bir fotoğrafınızı post veya hikaye aracılığıyla paylaşırken kullanılır. Aslında bu kısaltmanın anlamı 'Throw-Back Thursday'dir. Yani 'Perşembeye Dönüş' anlamına gelir. Bunu kullanıcılar genel olarak perşembe günleri paylaşırlar. Ek olarak '#Tb' etiketi vardır. Anlamı ise 'Throw Back'dir. Yani bu kısaltmanın Türkçe anlamı ise 'Geri Gitmek'dir. Yani demek olur ki bu etiketi eski fotoğraf ve videolar paylaşırken açıklama kısmına yazabilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için 'İnstagram TBT Açılımını' anlattığım konuyu ele aldık. Bu konu hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.  TTMedya herkese iyi günler diler.