Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Geri alınmış mesajların okunması, şu adımların izlenmesi ile gerçekleştirilir:

  • Profil kısmından "Hareketlerin" sekmesine girilir.
  • Hareketler sayfasında en alta inilir ve “Bilgilerini İndir” seçeneğine tıklanır.
  • E-posta adresi açılan ilgili sayfaya yazılır.
  • E-posta adresinin onaylanmasından sonra "İndirme talep et" seçeneğine basılır.
  • Sonraki adımda hangi hesap için Instagram silinen mesajları geri getirme işlemi uygulaması yapılmak isteniyorsa, onun şifresi girilir.

Bazen Instagram, sistem yoğunluğundan dolayı hemen yanıt vermez veya hata verir. Hesapların verdiği hatalardan sonra eğer ilgili hesap için ilerleme olmuyorsa, yeniden denenmelidir. Hata vermiyorsa, 5 dakika kadar beklenmesinden sonra hesaba yeniden giriş yapılarak veriler elde edilebilir.

Instagram Silinen Mesajları Geri Getirmek Mümkün Mü?

Instagram mesajlarının geri getirilmesi için Instagram profili sahiplerinin Instagram’a başvuru yapmaları gereklidir. Bu başvurunun yapılması ve Instagram tarafından onaylanmasından sonra, Instagram mesajların geri getirilme talebi için kullanıcılarının kabul edilebilir bir durumda olduğunu fark etmeleri ile mesajları geri verir. Ancak bu süreç yaklaşık 1 hafta devam eder. Bundan dolayı da Instagram mesajlarını silmiş ve geri gelmesini isteyen kişilerin farklı uygulamaları kullandıkları bilinir.

Instagram Silinen Mesajlar Görünür Mü?

Silinen Instagram mesajlarının görülmesi, mümkün değildir. Herhangi bir Instagram profilinin direkt mesajları silinmesinden sonra, mesajları silen kişinin profilinde görülmez. 2020 yılında Instagram tarafından yapılan bir güncelleme sonucunda profil sahiplerinin silmiş oldukları mesajlar görülmeye başlanmış ancak bu tek seferlik bir güncelleme hatası olarak gösterilmiştir. Silinen mesajların yeniden görülebilinmesi için Instagram silinen mesajları geri getirme işleminin uygulanması gereklidir. Bu işlemle beraber, bugüne dek ilgili hesaptan silinmiş tüm mesajlar geri gelecektir.

Instagram Çöp Kutusu Nerede?

Instagram silinenlerin görüldüğü yer, Ayarlar, Hesap, Yakında Silinenler sayfasıdır. Yakında silinenler sayfası üzerinden kolaylıkla son 30 gün içinde silinmiş olan videolara, fotoğraflara, gönderilere ve taslaklara kolaylıkla erişim sağlanabilir.

Instagram Silinen Mesajları Ne Kadar Saklar?

Silinen mesajların saklanma süresi, Instagram tarafından belirtilmiş olduğu kadarıyla 90 gündür. Herhangi bir Instagram profili sahibi, Instagram hesabı üzerinden silmiş olduğu mesajları 90 gün süre ile talep edebilir ve mesajlar geri gelir. Ancak 90 günden sonra, silinmiş olan mesajların Instagram tarafından da silinmesi ile beraber ulaşılmaları pek mümkün olmaz.

Instagram Mesaj Arşivi Nerede?

Instagram mesajlarının arşivi yoktur. Instagram, Direkt Mesaj özelliği üzerinden yapılan konuşmaları herhangi bir şekilde arşivleme seçeneği sunmaz. Mesajlar sessize alınabilir veya silinebilir, ancak Instagram üzerinden arşivlenemez.

Instagram Silince Taslaklar Gider Mi?

Instagram’da taslakların saklanması, ilgili Instagram hesabının tamamen kapatılması ile belirlenmiş olan süre içinde tamamen silinecektir. Instagram, silinmiş olan hesapların verilerini 30 gün süre ile saklar. Ancak taslak olarak kaydedilmiş verilen saklanma süresi 7 gündür. Herhangi türde bir hesap silinsin veya silinmesin taslaklardaki bilgiler 1 hafta içinde silinecektir.

Instagram Mesajlarını Nasıl Gizlenir?

Instagram mesajlarının bildirimlerinin gizlenmesi, iki farklı şekilde yapılabilir. İlk yöntem, hesap sahiplerinin bir kişiden almak istemedikleri mesaj bildirimleri için kullanılır. Kişiler, hangi profilin kendilerine gönderecekleri mesajları telefonlarında bildirim olarak istemiyorlarsa, o kişinin sohbetini sessize alabilirler. Bu sayede hesaplarına mesaj gelmeye devam edecek ancak kişiler bildirimlerini görmeyeceklerdir. Bununla beraber, Instagram uygulamasının mesaj bildirimlerinin kapatılması ile de mesajlar gizlenmiş olur.

Instagram Kaybolan Mesaj Modu Ne İşe Yarar?

Kaybolan mesaj modu, Instagram’da edilen sohbetlerde mesajların kendiliğinden silinmesini sağlayan bir uygulamasıdır. Instagram silinen mesajları geri getirme işlemi uygulamasına gerek kalmayan bu durum, sohbetten çıkıldığı anda mesajları kendiliğinden imha eder.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri