Instagram Şifre Sıfırlama Maili Gelmiyor, Ne Yapmalıyım?

Instagram şifre yenileme maili, kullanıcıların Instagram şifrelerini unuttukları durumlarda şifrelerini yenilemek için e-posta adreslerine göndermekte oldukları bağlantılardır. Mail yardımı ile şifre sıfırlamak, şifre yenileme işlemleri arasında en sık kullanılan yöntemlerin başında yer alır. Instagram şifre sıfırlama maili gelmiyor ise yapılması gerekenler şu şekilde sıralanabilir:

 • İlk olarak Instagram şifre sıfırlama linki üzerinden şifre sıfırlama sayfasına giriş yapılmalıdır. Instagram şifre sıfırlama linki : https://www.instagram.com/accounts/password/reset/?hl=tr
 • Açılan sayfada şifremi unuttum seçeneği tıklanarak ilgili kutucuğa mail adresi yazılır ve şifre sıfırlama maili gönderme talebinde bulunulur.
 • Şifre sıfırlama mailinin gelmesi 30 dakikaya kadar sürebilmekte olan bir durumdur. 30 dakika sonrasında hala mail gelmedi ise öncelikle mail adresinin doğru bir şekilde yazılıp yazılmadığı kontrol edilmelidir.
 • Mail adresi doğru şekilde yazılmış ise yeniden şifre sıfırlama maili talebinde bulunulur. Tekrar 30 dakika beklenir, şifre sıfırlama maili bu otuz dakika sonunda da gelmemiş ise Instagram’a mail yolu ile ulaşmak gerekir.
 • Instagram’a yardım maili yazarken Instagram hesabının kayıtlı olduğu mail adresi kullanılmalıdır.
 • [email protected] adresine İngilizce bir şekilde şifre sıfırlama mailinin e-posta adresine ulaşmadığı belirtilmelidir.
 • Bu seçenek sonucunda 2 gün içerisinde Instagram şifre sıfırlama maili e-posta yolu ile mail adresine gönderilir.

Instagram Şifre Sıfırlama Yardım Maili Nasıl Yazılmalıdır?

Instagram şifre yardım maili yazarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu mailin İngilizce dili kullanılarak yazılmış olmasıdır. Farklı diller kullanılarak oluşturulan mailler işleme alınmaz. Instagram şifre sıfırlama yardım mailinin şu şekilde yazılması gerekir:

 • Mailin gönderildiği adres [email protected] olmalıdır.
 • Mailin konu başlığına ‘I could not receive my Password Reset Link’ tarzında konunun içeriğini belirtmekte olan başlıklar yazılmalıdır.
 • Mail içeriği kısmında şifre sıfırlama mailinin e-postaya iletilmediği ve iletilmesinin talep edildiği tarzında cümleler kurulmalıdır. Örneğin:
   • Hi, because of the technical problems of Instagram, I could not receive my password reset link to my mail. Can you please help me ? My username is : (Instagram Kullanıcı Adı).
  • Instagram destek ekibine gönderilen bu mailler genellikle 2 gün içerisinde yanıtlanır. 2 gün içerisinde şifre sıfırlama maili sorunu yaşayan kişilerin mail adreslerine Instagram şifre sıfırlama maili gönderilmiş olur.

Instagram Şifresi Telefon Numarası İle Nasıl Sıfırlanır?

Instagram şifresini sıfırlamak için Instagram hesabına kayıtlı olan mail ya da cep telefon numarası kullanılabilir. Bazı durumlarda Instagram uygulamasının teknik aksaklıklarından dolayı şifre sıfırlama mailleri e-mail kutusuna düşmez. Bu durumlar meydana geldiği zaman cep telefon numarası ile şifre sıfırlama yöntemi tercih edilebilir. Instagram şifre sıfırlama işleminde telefon numarası kullanırken izlenmesi gereken yol şöyledir:

 • Öncelikle Instagram uygulamasını açarak giriş kısmında yer almakta olan ‘Şifreni mi unuttun?’ seçeneği tıklanmalıdır.
 • Daha sonra açılan sayfada yer almakta olan ilgili kutucuğa Instagram hesabında kayıtlı olan telefon numarası girilerek şifre sıfırlama bağlantısı talep edilir.
 • SMS ile gelen şifre sıfırlama bağlantısı tıklanarak, yeni bir şifre oluşturulabilir. Bunun için bağlantıya girerek açılan sayfadaki kısma oluşturulmak istenen yeni şifreyi iki kez yazmak gerekir.

Şifresi Unutulan Instagram Hesabına Nasıl Giriş Yapılır?

Şifresi unutulan Instagram’a girmek için şifre sıfırlama yöntemlerinden herhangi birisi kullanılmalıdır. Şifresi bilinmeyen ve çıkış yapılmış olan Instagram hesabına giriş yapabilmek için izlenmesi gereken yol şu şekildedir:

  • Öncelikle Instagram uygulaması açılır.
  • Açılan sayfanın tam orta kısmında bulunan ‘Şifreni mi unuttun?’ seçeneği tıklanarak Instagram hesabının kullanıcı adı ya da Instagram hesabına kayıtlı olan e-mail adresi veya telefon numarası yazılarak yeni şifre oluşturma talebinde bulunulur.
  • Şifre sıfırlama yönteminin gönderildiği mail ya da numaraya gelen bağlantıya girilerek yeni şifre oluşturulur.

Instagram Şifre Sıfırlama Maili Neden Gelmez?

Instagram şifre sıfırlama mailinin gelmemesi eğer mail adresi hatalı yazılmamış ise genellikle teknik arızalardan kaynaklanır. Instagram uygulamasının kullanıcı sayısının çok fazla olması, teknik problemlerin ortaya çıkmasına neden olan bir durumdur. Instagram destek ekibine bu konu hakkında bir mail yazmak ve Instagram şifre sıfırlama maili talebinde bulunmak, bu sorunun çözülmesi için tek seçenektir.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri