İnstagram Profil Yaş Sınırı

Yazar: TTMedya

İnstagram gün geçtikçe güncellenen ve yeni özellikler kazanan bir sosyal medya platformu. Yakın bir tarihte de yeni eklediği bir özellik sayesinde birçok kullanıcı rahata erdi. Eskiden bildiğiniz üzere İnstagram’da sadece işletme hesapları vardı ve sadece bu hesaplar istatistik verilerine erişebiliyordu. İnstagram içerik üreticileri içinde içerik üreticisi hesabı getirdi ve bu hesap türü ile birçok yeni özellik ekledi. Bunlardan en çok kullanılanı kuşkusuz İnstagram profil yaş sınırı özelliği oldu. Birçoğunuz bunu yeni duyuyor olabilir ama bu özellik yurt dışında aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Biz bu yazımızda bu özelliğin ne olduğunu ve nasıl aktif hale getirebileceğinizi anlatacağız. Hadi başlayalım!

İnstagram Profil Yaş Sınırı Nedir

İnstagram profil yaş sınırı adından da anlaşılabileceği gibi profilinize yaş sınırı koymanıza olanak sağlar. Örnek olarak yaş sınırı 18 olarak ayarladınız, 18 yaşın altında ki hiçbir İnstagram kullanıcısı sizin profilinize erişemez. Bu sayede içeriklerinizi +18 olarak yayınlayabilir ve sorun yaşamazsınız.

İnstagram Profil Yaş Sınırı Nasıl Yapılır

İlk önce hesabınızı içerik üreticisi hesabı yapmanız gerekmektedir. Bunun için altta ki adımları takip ediniz.

  1. Ayarlar bölümüne girin.
  2. Hesap bölümüne girin.
  3. En altta bulunan “Profesyonel Hesaba Geçiş Yap” butonuna tıklayın.
  4. İnstagram’ın sizi yönlendirdiği sayfadan “İçerik Üretici” sekmesini seçin ve ilerleyin.
  5. Gerekli adımları geçin.
  6. Tebrikler artık hesabınız “İçerik Üreticisi” hesabı.

Bu işlemleri yaptıktan sonra artık hesabınıza kolaylıkla profil yaş sınırı getirebilirsiniz. İnstagram profil yaş sınırı için altta ki adımları takip edin.

  1. Ayarlar bölümüne girin.
  2. İçerik üretici bölümüne girin.
  3. Minimum yaş bölümüne girin.
  4. Açılan sekmeden dilerseniz herkese veya ülkeye göre yaş sınırlaması getirebilirsiniz. İstediğiniz yaşı yazarak yaş sınırınızı ekleyiniz. Tebrikler! İnstagram profilinize başarılı bir şekilde yaş sınırı getirdiniz. Artık belirlediğiniz yaşın altında ki İnstagram kullanıcıları profiline giremez.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram profil yaş sınırı konusunu ele aldık. Konu ile alakalı sorularınızı bize iletişim sayfasından iletebilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler!