İnstagram Nasıl Okunur

Yazar: TTMedya

İngilizcede kelimelerin okunuşları bazı gerçekten çok zor olabiliyor. Özellikle “İnstagram” gibi sözcükler normalden çok daha fazla zor olabiliyor. Sosyal medyada gezinirken “istikram” “enstagıram” tarzı yazan insanları görebilirsiniz. “İnstagram” kelimesinin yazımı da gerçekten diğer kelimelere nazaran daha zor. Biz bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram nasıl okunur konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi başlayalım!

İnstagram Nasıl Okunur

İnstagram kelimesinin okunuşu ve yazılışı alışınca gerçekten çok kolay. Tabii burada önemli olan konu alışmak. Birkaç tekrar ile kolaylıkla alışabilirsiniz, bundan emin olabilirsiniz. Hadi gelin İnstagram kelimesi nasıl okunuyor, buna geçelim.

İnstagram kelimesinin Türkçe okunuşu;

“İns-teg-ram”

Yukarıda gördüğünüz gibi üç heceli bir kelimedir. Telaffuzu aslında oldukça basit ve havalıdır. Birkaç tekrar ile dilinizi alıştırabilirsiniz. Bu kelimeyi doğru yazmak istiyorsanız en az 100-200 kere bir not defterine yazmayı deneyin. Eliniz alışacağı için otomatik olarak doğru yazmaya başlayacaksınız.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram nasıl okunur konusunu ele aldık. Konu hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz. TTMedya herkse iyi günler diler.