Instagram Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram gönderilere konum ekleme işlemi, gönderilerin paylaşılmasından önce, fotoğrafın veya fotoğrafların düzenlenmesinden sonra, açıklama kısmının altında yer alan “Konum Ekle” kısmına tıklanması ile yapılır. Konum Ekle seçeneğine tıklanması ile beraber fotoğraf için en yakın konumlar liste halinde sıralanacaktır. Burada hangi konumun eklenmesi talep ediliyorsa onun seçilmesi işlemin tamamlanması için yeterlidir. Daha önceden Instagram’a yüklenmiş olan fotoğrafların konum düzenlemelerinin yapılması ise gönderinin sağ üstünde yer alan üç noktaya tıklanması ve konum düzenlemesinin yapılması gereklidir. Instagram konum ekleme seçeneği ile beraber konum eklenebilineceği gibi daha önce eklenmiş olan konum da kolaylıkla değiştirilebilir.

Instagram İşyeri Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram işletme konumu ekleme işlemi için şu adımların izlenmesi gereklidir:

  • Konum eklenecek Instagram hesabına giriş yapılır.
  • Profili düzenle seçeneği seçilir.
  • “Genel İşletme Bilgileri” seçeneğinden “İletişim Seçenekleri” ayarına tıklanır.
  • İletişim seçenekleri üzerinden kolaylıkla konum ekleme adımı gerçekleştirilebilir. Konumun eklenebilmesi için iş yeri adresinin tam olarak girilmesi yeterli olacaktır.

Instagram Olmayan Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’a olmayan konumun eklenmesi, “Konum Oluştur” seçeneği üzerinden yapılabilir. Konum oluştur seçeneği, işletmeye sahip olan kişiler tarafından kullanılabileceği gibi işletme hesabı olmamasına rağmen bulunduğu yerde konum eklemek isteyen kişiler tarafından da kolaylıkla kullanılabilir. Oluşturulacak olan konumun düzenlenmesi ve kaydedilmesinin sonunda konum başarılı bir şekilde eklenebilir.

Instagram Renkli Konum Ekleme Nasıl Yapılır?

Instagram’daki konumu renkli ekleme işleminin yapılabilinmesi için öncelikle ilgili hikayenin düzenlenmiş olması gereklidir. Daha sonra, hikaye paylaşımı sayfasında sticer benzeri ifadeye dokunulması ve “Konum” seçeneğinin seçilmesi gereklidir. Konum bilgisinin hikayeye eklenmesinden sonra, eklenen konumun üzerine tıklanması konumun rengini değiştirecektir. Instagram konum ekleme işleminin yapılmasından sonra, ilgili konum kişilerin talep ettikleri renklerde hikayelerinde bulunabilir.

Instagram Konum Neden Eklenmiyor?

Instagrama konum ekleyememe sebebi, internet ve konum erişiminin kapalı olmasıdır. Telefonun internet bağlantısının olmaması, genellikle konum ekleyememe sebebi olarak bilinir. Bundan dolayı telefonun internet ile bağlantısının olduğundan emin olunmalıdır. Bununla beraber telefonların konum erişimlerinin de Instagram uygulaması için verilmiş olması gereklidir. Eğer Instagram uygulamasının kullanıldığı cihazın Instagram ile konum erişimi yoksa yine konum eklemesi yapılamaz.

Instagram’da konum Nasıl Bulunur?

Instagram üzerinden konum bulunması, paylaşılmış olan gönderi veya hikayeye eklenmiş olan hikayenin üzerine tıklanması ile kolaylıkla gerçekleştirilir. Bu konumlara tıklanması, kişileri doğrudan konuma yönlendirecektir. Konumun üzerine yeniden tıklanması ile beraber de Instagram hesabı sahiplerinin konuma nasıl gidebilecekleri kolaylıkla bulunacaktır.

Instagram’da Konum Neden Görünmüyor?

Instagram’da konumun görünmemesi, genellikle telefonun Instagrama konum erişimi vermemesinden kaynaklanan bir sorundur. Ancak hikayeye veya bir gönderiye konum eklenmek istendiği zaman konum araması yapıldığında “Konum Bulunamadı” hatası ile karşılaşılması durumunda, kişilerin bulundukları konumun daha önce Instagram üzerine eklenmediği durumu anlaşılabilir. Eğer böyle bir durum mevcutsa kişilerin öncelikle bulundukları konumu Instagram’a daha sonra da hikayelerine eklemeleri gereklidir.

Instagram Hesabından Yer Tespiti Yapılır Mı?

Instagram hesabından yerin tespiti, yapılabilir. Her Instagram hesabına giriş yapıldığı zaman konum erişimi izni verilir ve Instagram, kişilerin hangi konumdan ilgili hesaba giriş yaptıklarını kişilere gösterir. Herhangi bir Instagram hesabının çalınması durumunda da kolaylıkla yer tespiti bu sayede yapılabilir.

Instagram'dan Konum Nasıl Atılır?

Instagram’dan konum atma, yapılamaz. Whatsapp uygulaması üzerinden yapılan kişilere konum atma özelliği, Instagram uygulamasında mevcut değildir. Insatgram üzerinden yalnıza Instagram konum ekleme ve yeni konum yaratma yapılabilir.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri