İnstagram IGTV Nedir

Yazar: TTMedya

İnstagram, kullanıcıları için yeni bir platform üretti. Bu platformun adı IGTV. IGTV aslında Youtube mantığında çalışmaktadır. İnstagram kullanıcıları kanal açarak bir dakikadan daha uzun videolar yayınlayabiliyorlar. IGTV‘yi hem İnstagram uygulaması üzerinde kullanabiliyorsunuz hem de marketten ayrı bir uygulama olarak indirip kullanabiliyorsunuz. İnstagram keşfet bölümünde gezinirken ara sıra karşınıza IGTV videoları çıkmış olabilir. Birçok insan IGTV’nin ne olduğunu ne yazık ki bilmiyor. Biz bu yazımızda sizler için İnstagram IGTV nedir konusunu detaylı bir şekilde anlatacağız. Hadi başlayalım!

İnstagram IGTV Nedir

IGTV platformu, İnstagram kullanıcılarının IGTV üzerinden kanal oluşturup bir dakika sınırı olmadan on beş dakikaya kadar video yüklemesine imkan veren bir platformdur.  Youtube gibi çalışmaktadır. Diğer sayfalar sizin IGTV sayfanızı takip edebilirler.

IGTV şu anda ne yazık ki Youtube platformu kadar gelişmiş bir platform değildir. Ülkemizde oldukça popüler olarak kullanılmaya başlanmıştır. İleride Youtube kadar popülerleşeceği öngörülmektedir. IGTV üzerinden paylaşım yapan içerik üreticileri tıpkı Youtube’da ki gibi direk İnstagram üzerinden para kazanabilir. Bu tarz bir özellik ileride gelebilir. Bu özellik geldiğin de sıfırdan başlamak yerine şimdi sizde bir IGTV kanalı açıp takipçi kazanabilirsiniz. Emin olun pişman olmayacaksınız. Ek olarak TTMedya IGTV paketlerine göz atmayı unutmayın!

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram IGTV nedir konusunu detaylı bir şekilde anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi ve sorularını bize iletişim sayfasından iletebilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler.