İnstagram Hikaye Nedir

Yazar: TTMedya

Instagram hikaye, kullanıcıların 24 saat sonra otomatik silinen bir Instagram özelliğidir.

İnstagram Hikaye Müzik

Instagram'da hikaye paylaşırken yeni gelen bir özellik ile paylaştığınız hikayede istediğiniz bir şarkının, istediğiniz herhangi 15 saniyesini arka planda çalabiliyorsunuz. İlk önce paylaşacağınız fotoğrafı seçiniz. Instagram'a giriş yaptıktan sonra ekranı sağa kaydırın. Galerideki fotoğrafı paylaşmak istiyorsanız ekranı yukarı kaydırın ve paylaşacağınız fotoğrafı seçin. Fotoğrafı seçtikten ve ya çektikten sonra ekranı yukarı kaydırın. Daha sonra orada 'Müzik' yazısı üstüne tıklayın. Yukarıdaki arama bölümüne istediğiniz sanatçı veya şarkıyı yazın. Üstüne tıklayın. Daha sonra hangi 15 saniyesini paylaşmak istediğinizi ayarlayın. Dilerseniz şarkının sözleri, dilerseniz şarkının kapak fotoğrafını hikayeye ekleyebilirsiniz.

İkinci seçenek ise Spotify üzerinden istediğiniz şarkıyı dinlerken sağ orta tarafta bulunan 3 nokta (.)'ya tıklayınız. 'Paylaş' seçeneğini seçin. Daha sonra 'İnstagram Hikayeler' seçeneğini seçin. Daha sonra sizi Instagram'a yönlendirecektir. Hikayeniz şarkıyı paylaşmak üzere hazır olacaktır. Sadece düzenleyip 'Paylaş' butonuna tıklamak kalıyor.

İnstagram Hikaye Anket

İnstagram'a giriş yapın. ardından ekranı sağa kaydırın. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çekin veya galeriden seçin. Seçtikten ya da çektikten sonra ekranı yukarı kaydırın. 'Anket' yazısının üzerine tıklayınız. Sormak istediğiniz soruyu 'Bir soru sor...' yazılı bölüme, 2 şıktan birini 'EVET' yazılı bölüme, diğer şıkkı 'HAYIR' yazılı bölüme yazınız.

İnstagram Hikaye Sorular

İnstagram'a giriş yapın. ardından ekranı sağa kaydırın. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çekin veya galeriden seçin. Seçtikten ya da çektikten sonra ekranı yukarı kaydırın. 'Sorular' yazısının üstüne tıklayınız. 'Bana soru sor' yazılı yere istediğiniz soruyu yazıp paylaşabilirsiniz.

Instagram Hikaye Geri Sayım

İnstagram'a giriş yapın. ardından ekranı sağa kaydırın. Paylaşmak istediğiniz fotoğrafı çekin veya galeriden seçin. Seçtikten ya da çektikten sonra ekranı yukarı kaydırın. 'Geri sayım' yazılı kutucuğa tıklayınız. 'GERİ SAYIM ADI' yazılı yere tıklayarak geri sayımın sonunda ne olacağını belirtebilirsiniz. '0'lardan herhangi birini üstüne basarak geri sayımın biteceği tarihi seçiniz. Daha sonra hikayenize ekleyebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram video indirme işlemini anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi bize iletişim sayfasından sorabilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler.