İnstagram HG & HB Ne Demek

İnstagram HG & HB Ne Demek

İnstagram'da kullanılan yüzlerce hatta binlerce kısaltma var. Önceki yazılarımızda söylediğimiz gibi kısaltmaların çoğu İngilizce dilinden gelmektedir. Fakat bu 2 kısaltma Türkçe dilinden gelmektedir. Bu kısaltma genel olarak birisiyle mesajlaşırken kullanılır. Peki İnstagram HG & HB ne demek? Daha çok kısaltmaların anlamları ve diğer yazılar için Blog bölümüne ulaşabilirsiniz.

İnstagram HG Ne Demek?

Instagram'da yaygın olarak kullanılan HG kısaltması Türkçe dilinden gelen bir kısaltmadır. Genel olarak post atarken kullanılmaz. Daha çok mesaj atarken kullanılır. Açılımı ise "Hoş Geldin" demektir. Sözlük anlamı ise "Bir ere gelmiş olan konuğa söylenen bir incelik, bir esenleme sözü" olmaktadır. Fakat Instagram'da daha çok grup mesajlaşmalarında birisi uzun süre sonra sohbete dahil olunca HG mesajını atarlar.

İnstagram HB Ne Demek?

Bu kısaltma da HG kısaltması gibidir. Çok yaygın olarak kullanılır. Türkçe dilinden gelen bir kısaltmadır. Bu da genel olarak mesaj atarken kullanılır. Açılımı ise "Hoş bulduk" demektir. Bu kelime grubunun sözlükte bulunan bir anlamı yoktur. Fakat bu kelime grubu "Hoş Geldin" sözüne karşılık olarak kullanılır. Yani bir mesajlaşmada birisi size HG kısaltmasını yazarsa, siz HB kısaltması ile cevap verebilirsiniz.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için 'İnstagram 'Hg' ve 'Hb' ne demek?' adlı konuyu ele aldık. Bu konu hakkında ki görüşlerinizi ve sorularınızı iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz.  TTMedya herkese iyi günler diler.