İnstagram Hesap Dondurma

Yazar: TTMedya

Türkiye ve Dünya'da milyonlarca kişi tarafından yaygın olarak kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan İnstagram. İnsanların kendi anılarını hikaye veya gönderi olarak paylaşabileceği, paylaşılan gönderilere yorumlar yapabileceğiniz, beğenebileceğiniz, paylaşılan hikayelere ifadeler bırakıp, yanıtlar verebileceğiniz ve arkadaşlarınızla Dm yolu ile konuşabileceğiniz bir platformdur. Bir çok insan İnstagram hesap dondurma işlemini farklı nedenler sebebiyle dondurmak isteyebilir. Bazı öğrenciler önemli olan sınavlarına hazırlanırken odaklanmak için, bazı insanlar zamanının boşa gittiğini düşündüğü için ve daha sayamayacağımız nedenlerden ötürü İnstagram hesap dondurma işlemini yapıyor. Fakat bu işlemi bilmeyen birçok İnstagram kullanıcısı vardır. Bilmeyen bir kullanıcı bu işlemi yapmayı denerken İnstagram hesabını kalıcı olarak silebilir. Bu sebeple size nasıl İnstagram hesabınızı donduracağınızı anlattığım yazımı sizlerle paylaşacağım.

İnstagram hesabınızı geçici olarak kapattığımızda ne olur?

İnstagram hesabınızı geçici olarak dondurduğunuz da beğeniler, fotoğraflar, yorumlar ve profiliniz kimseye görünmez. Tekrar giriş yaptığınız zaman İnstagram hesabınızı aynı yerden, aynı şekilde devam edebilirsiniz.

İnstagram Hesap Dondurma

1- İlk olarak İnstagram hesap dondurma işlemi için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir.

2- İnstagram'a tarayıcıdan girmeniz gerekmektedir. İnstagram hesabınıza giriş yapın. Profil yerine tıklayarak kullanıcı adınızın yanında bulunan "Profili Düzenle" yazılı kutucuğa tıklayın.

3- Açılan menünün sağ alt kısmında yer alan "Hesabımı Geçici Olarak Kapat" seçeneğine tıklayarak İnstagram hesap dondurma işlemine devam edebilirsiniz.

4- Daha sonra hesabını Geçici olarak kapat sayfasına geldikten sonra "Hesabını Neden Kapatıyorsun?" sorusuna verilen cevaplardan siz kendi nedeninize göre olan cevabı seçin.

5- Sonrasında sizden şifrenizi girmenizi isteyecektir. Şifreyi girdikten sonra "Hesabı Geçici Olarak Kapat" seçeneğine tıklayarak İnstagram hesabınızı geçici olarak dondurabilirsiniz.

6- Ancak İnstagram hesabınızı dondurma işlemini haftada bir kez yapılabilen bir işlemdir ve hesabı dondurduktan sonra aynı gün içinde açmak isterseniz dondurma işlemini gerçekleştirdikten en erken 3 saat sonra hesabınızı açmanız mümkün olacaktır.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram video indirme işlemini anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi bize iletişim sayfasından sorabilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler.