İnstagram Engelleme

Yazar: TTMedya

Bildiğimiz üzere sosyal medya uygulamalarında bazı insanlar yorum yaparken çok acımasız veya saygısız olabiliyor. Yaptığınız bir paylaşım yüzünden bazı insanlar sizi saygısızca eleştirebiliyor hatta küfür ve hakaret bile edebiliyor.  Sosyal medya uygulamalarında bir nevi görünmeziz, hiç kimse bizi tanımıyor, kimse bizim kim olduğumuzu bilmiyor, bunun vermiş olduğu rahatlık ile ağza alınmayacak cümleler kurabiliyoruz. Karşımızda ki insanı incitmeden yorum yapmak her iki taraf içinde daha iyidir. Peki hiçbir şekilde karşısında ki bir insana değer vermeyen birini instagram sosyal medya uygulamasında nasıl engelleyebiliriz? Çok basit, hadi anlatmaya geçelim.

İnstagram Engelleme

Engellemek istediğiniz kişinin profiline giriş yapın. Sağ üst kısımda bulunan üst noktaya dokunun ve kırmızı şekilde yazılmış olan “Engelle” butonuna tıklayın. Ardından açılan pencerede aynı şekilde “Engelle” butonuna tıklayın. Tebrikler artık engellemek istediğiniz kişi engellemiş bulunmaktasınız.

Peki bundan sonra ne olacak?

Engellemiş olduğunuz kişi sizin hiçbir eyleminizi göremeyecek. Hatta sizin profilinize giriş bile yapamayacak. Artık engellediğiniz kişi sizi hiçbir şekilde göremez. Engellediğiniz kişiyi siz de göremezsiniz. Onun herhangi bir aktivitesini veya eylemini göremezsiniz.

İnstagram Engelleme Nasıl Kaldırılır?

Aynı şekilde engelini kaldırmak istediğiniz kullanıcının instagram profiline giriş yapıyorsunuz. Sağ üst köşede bulunan üç noktaya tıklayıp “Engeli Kaldır” seçeneğine tıklıyoruz. Tebrikler engeli kaldırdınız! Artık bu kişi sizin bütün eylemlerinizi görebilecek ve sizi takip edebilecek. Engelini kaldırdığınız için sizde onu takip edebilir ve bütün eylemlerini görebileceksiniz.