İnstagram Doğru Hashtag Kullanımı

Yazar: TTMedya

İnsanların birçoğu deliler gibi hashtag kullanıyor. Kullanılan hashtag’lerin çoğu  #like , #follow gibi kötü hashtagler oluyor. Bu yazımızda neden bu tarz hashtag’leri kullanmamamız gerektiğini ve hashtag’leri nasıl daha iyi kullanabileceğinizi öğreteceğiz.

Neden “#like” Gibi Hashtag’leri Kullanmamalıyız?

Bunun sebebi açıkçası çok basit, işe yaramazlığı ve görüntü kirliliği. Bu tarz hashtag’leri kullanıyorsunuz diye kimse sizin gönderinizi beğenmez veya sizi takip etmez, tam tersi mevcut kullanıcılarınız bile sizi takipten çıkarabilir. O yüzden takipçi veya beğeni için böyle basit hashtag’leri kullanmaktan vazgeçin. Eğer beğeni veya takipçi sayınızı yükseltmek istiyorsanız paketlerimize göz atabilirsiniz.

İnstagram Doğru Hashtag Kullanımı Nasıl Olmalı?

Doğru bir hashtag kullanımı içeriğiniz ile alakalıdır. Örnek verecek olursak bir gezi sayfasısınız ve gezdiğiniz bir yere ait bir gönderi paylaştınız. Kullanacağınız başlıca hashtagler gezi ile alakalı olmalıdır. Eğer siz #like gibi konu ile alakası olmayan saçma hashtag’ler kullanırsanız instagram algoritması sizi spam olarak algılayabilir ve sayfanızı öne çıkarmak yerine tam tersi yöne itebilir. Peki sadece içerik ile alakalı hashtag seçimi yeterli mi? Tabii ki de hayır! Örnek verecek olursak siz #travel hashtag’ini seçtiniz. Bu sizin için yararsız bir hashtag olacaktır çünkü o tarz popüler hashtag’lerde belki saniyede onlarca gönderi paylaşılıyor eğer siz de o hashtag de paylaşımda bulunursanız sizin paylaşımınız büyük ihtimalle kaybolacaktır. #travel hashtag’i yerine #traveldaily gibi daha az paylaşım olan hashtag’ler seçerseniz sizin için daha yararlı bir seçim olacaktır.