Instagram DM Kapatma Nasıl Yapılır?

Instagram DM’lerini kapatmak için Ayarlar’a, daha sonra da Gizlilik menüsünden Mesaj gizliliği kısmına girilmesi gereklidir. Mesaj gizliliği kısmından Instagram DM kapatma işlemi kolaylıkla yapılabilir. “Instagram'daki Diğer Kişiler”, daha sonra da “istek alma” seçeneğine tıklanması ve kolaylıkla Instagram üzerinden DM alımı kapanacaktır.

Instagram Mesaj İsteklerini Herkese Açma Nasıl Yapılır?

Instagram’da herkesten mesaj alma seçeneğinin aktifleştirilebilinmesi için şu seçeneklere sırası ile tıklanması gereklidir:

  • Ayarlar
  • Gizlilik
  • Mesajlar
  • İnstagramdaki diğer kişiler
  • İstek alma

İstek alma seçeneğinin açılması ile beraber, Instagram hesabı sahiplerine herkes mesaj gönderebilir.

DM Nasıl Engellenir?

Instagram’dan mesaj almanın engellenmesi için, kişilerin mesaj almak istemedikleri kişiyi engellemeleri yeterli olacaktır. Bununla beraber, kişilerin kendilerine mesaj gönderilebilecek olan ayarları özelleştirmeleri ile de mesaj almayı kolayca engelleyebilirler. Yine de Instagram üzerinden takipleştikleri kişiler kendilerine mesaj gönderebilecek olduğundan tercih edebilecekleri en kesin yöntem, kişilerin kendilerine mesaj göndermesini istemedikleri kişileri engellemeleridir.

Instagram Mesaj İsteklerini Kapatınca Ne Olur?

Mesaj isteklerinin kapatılması, Instagram profillerini takip etmeyen kişilerin kendilerine mesaj gönderememesini sağlayan bir yöntemdir. Instagram tarafından sunulan bu özellik sayesinde, Instagram sahipleri kendilerini gören ve kendilerine mesaj göndermek isteyen kişilerle iletişim kuramazlar. Mesaj istekleri kapalı olan bir profille takipçisi olmayan kişilerin iletişime geçebilmeleri mümkün değildir.

DM Kapalı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

DM almanın kapalı olduğu, birbirini takip etmeyen iki İnstagram profilinin birbirine mesaj gönderemediği durumda anlaşılabilir. Herhangi bir hesapta eğer Instagram DM kapatma yapılmışsa, o hesaba takipçisi olmadan hiçbir hesabın mesaj gönderme durumu olamaz. Bu yöntem dışında herhangi bir şekilde DM’in kapalı olup olmadığı anlaşılamaz.

Instagram Mesaj Kısıtlama Ne Demek?

Instagram üzerinden DM kısıtlama, Instagram hesabı sahiplerinin mesaj almak istemedikleri kişilere uyguladıkları yöntemlerden biridir. Bir hesabın herhangi bir instagram profilini kısıtlaması ile beraber ondan mesaj alamaması sağlanır. Böylece Instagram hesabı sahipleri, takipleştikleri kişilerin takiplerini bırakmadan veya onları engellemeden mesaj almayabilirler.

Instagramda Görüldü Atmadan Mesaja Nasıl Bakılır?

Instagram mesajlarının görülmeden okunması, Instagram tarafından yeni getirilen güncelleme ile beraber, profil kısıtlaması üzerinden yapılabilir. Bir Instagram hesabı profili, takipleştiği herhangi bir profili kısıtlaması ile beraber onun mesajlarını okusa dahi görüldü bilgisi karşısında olan profile verilmez. Görüldü bilgisi kapalı olmayan ancak mesajlara görüldü atmadan hesap kısıtlama uygulaması yapan kişiler bu yöntemi kolaylıkla uygulayabilirler.

Mesajın Karşı Tarafa Ulaştığını Nasıl Anlarız?

Instagram mesajlarının okundu bilgisi, eğer ilgili hesap profillerinin okundu bilgileri açıksa, mesajların görülmesinden hemen sonra, son gönderilmiş mesajın altında “görüldü” ibaresi ile görünür durumda olur. Eğer herhangi bir profilin görüldü bilgisi kapalıysa, mesajı okuyup okumadığı herhangi bir şekilde anlaşılamaz.

Instagram Kısıtlama Karşı Taraf Görür Mü?

Instagram’da hesap kısıtlaması yapılması sonucunda, kısıtlanmış olan profile bu bilgi verilmez. Herhangi bir profil, hangi Instagrm hesabını kısıtlamış olursa olsun bu durum yalnızca aktiflik durumunun ve görüldü bilgisinin görülmemesi ile fark edilebilir.

Instagramda Herkes Mesaj Atabilir Mi?

Instagram’dan herkese mesaj gönderme yapılabilir. Instagram DM uygulaması üzerinden Instagram üzerinden takipleşilen veya hesabı açık olan herkese mesaj gönderilme durumu mevcuttur. Bunun yanında, Instagram profilleri üzerinden kişilerin takip etmediği veya takipleşmediği kişiler de kolaylıkla kendilerine mesaj gönderebilirler. Ancak kendilerine mesajların gelebilmesi için Instagram DM kapatma yapmamış olmaları gereklidir. Bu işlem uygulamasının yapılması ile, Instagra profilleri takipçisi olmayan hiçbir kişiden mesaj almayacak, kendilerine mesaj isteği dahi düşmeyecektir.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri