Instagram Çekiliş Nasıl Yapılır?

İnstagramda çekiliş yapılması, öncelikli olarak bir çekiliş programının kullanılmaya başlanması ile gerçekleştirilir. Günümüzde çekiliş yapan Instagram hesaplarının tümü bu çekiliş uygulamalarını kullanırlar. Uygulamaya kaydolunmasından sonra Instagram çekilişi için izlenecek olan adımlar ise şunlardır:

 • Çekiliş ile verilmek için bir hediye belirlenir.
 • Çekiliş post olarak paylaşılacak olmasından dolayı, çekiliş içeriğine uygun bir görsel bulunur ve hazırlanır.
 • Yapılacak olan çekiliş için koşullar belirlenir.
 • Koşulların belirlenmesinden sonra, çekilişin ne zaman başladığı ve ne zaman biteceği net bir şekilde belirlenir.
 • Çekilişin süresi bittikten sonra çekiliş sonucu açıklanır.

İnstagram'da Çekiliş Yapma Programları Nelerdir?

Instagram’dan çekiliş yapıldığı siteler, genel olarak şunlardır:

 • Wask
 • Rafi
 • Çekiliş Ofisi
 • Simpiers
 • Çekilişiniyap

Bu 5 program, güvenilir olmalarından dolayı Instagram üzerinden sürekli olarak çekiliş düzenleyen sayfalar tarafından tercih edilirler.

Instagram Çekiliş Hediyeleri Nelerdir?

Instagram’dan çekilişle verilecek hediyeler, aslında fenomen olarak tanınmış Instagram kullanıcıları tarafından talep ettikleri her şey olabilir. Ancak günümüzde fenomenler, insanlar tarafından talep edilen ve ihtiyaç duydukları eşyaları çekiliş ile vermeyi uygun görmektedirler. Instagram çekilişi için verilmesi uygun olan eşyalar şunlardır:

 • Telefon
 • Çeyrek altın ve diğer altın türleri
 • Robot süpürge
 • Belirli bir miktar para
 • Tatil veya konser bileti gibi etkinlikler
 • Kitap ve kitap setleri

İnstagram'da Çekiliş Yapmak İçin İzin Nedir?

İnstagram çekiliş izinleri, günümüzde sürekli olarak çekiliş düzenleyen sayfalar ve kişiler tarafından alınması zorunlu olan izindir. Instagram üzerinden yapılan çekilişlerin her biri, ilgili sayfalara maddi olarak bir gelir sağlar ve bu gelir için de izin alınması gereklidir. Instagram tarafından belirlenen tutara göre, herhangi bir Instagram hesabı veya sayfası, çekiliş sonunda vereceği hediye 154 TL ve üzerinde bir değere sahipse çekiliş için izin almak zorundadır. Verilen hediyelerin tutarları bu rakamın altındaysa ise kişilerin böyle bir zorunluluğu bulunmaz. Ancak günümüzde verilen hediyelerin pek çoğu bu tutarın üzerinde olmasından dolayı pek çoğu izne tabi olarak yapılmaktadır.

Instagram Çekiliş Sonucu Belirleme Nasıl Yapılır?

Instagram çekilişlerinin sonuçları, çekiliş uygulamalarının sonuçları ile belirlenir. Genellikle Instagram üzerinden yapılan çekilişlerin koşulları; belirlenmiş bazı hesapların takip edilmesi, yoruma belirli sayıda kişinin etiketlenmesi ve çekiliş sayfalarının takip edilmesidir. Bu uygulamalar çekiliş katılımcılarının bazılarının seçilmesini ve belirlenmiş olan şartların ne kadarını yerine getirdiklerini görmelerini sağlar. Her çekiliş için oluşturulmuş olan gönderinin bir linki vardır. Hangi sayfa üzerinden çekiliş kontrol edilecekse onun linki ilgili kısma yazılır ve çekiliş başlatılır. Bu link, önce katılımcı sayısının belirlenmesini sonra ise kazananı bulmayı sağlar. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde çekilişlerin kazananı belirlenir.

Instagram Sınırsız Çekiliş Nedir?

Instagram’da sınırsız çekiliş yapma, belirli çekiliş sayfalarının kullanıcıların herhangi bir ücret ödemesi yapmadan sınırsız şekilde çekiliş yapabilmelerini sağlayan uygulamalardır. Instagram çekilişi için kullanılan her uygulama kullanıcıların sınırsız hak vermez ve belirli bir sayı üzerinde yaptığı çekilişler için kendilerinde belirli bir miktarda ücret ister. Bundan dolayı da çekiliş sayfalarının özel olarak seçilmesi gereklidir.

Instagram Çekiliş Sonuçları Neye Göre Belirlenir?

Instagram çekilişlerinin sonuçları, çekiliş yapılan sayfalara bakılarak otomatik olarak belirlenir. Çekilişlerin sonuçlarının belirlenmesinde hile gibi şeylerin karıştırılmaması amacıyla çekilişler yalnızca internet üzerinden çekiliş sayfaları aracılığıyla gerçekleştirilir. Instagram çekiliş sonuçları, belirli koşulları sağlamış olan kişiler arasından rastgele seçilerek açıklanmalarından dolayı herhangi bir şeye bağlı değillerdir.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri