İnstagram Blogger Nedir

Yazar: TTMedya

İnstagram sosyal medya platformu 2012 yılından kurulduğundan beri hayatımıza yeni meslekler kattı. Bu mesleklerin en başında ve en popüleri bloggerlık mesleğidir. Blogger mesleği birçok sosyal medya kullanıcısının hayalidir. İnstagram üzerinden para kazanmayı kim istemez ki? Blogger mesleği daha çok yeni bir meslek olduğu için birçok insan bu mesleğin ne yaptığını bilmiyor. Bazı insanlarda “oturduğu yerden para kazanıyor” tarzı yorumlarda bulunuyor. Biz bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram blogger nedir konusunu detaylı bir şekilde açıklayacağız. Hadi başlayalım!

İnstagram Blogger Nedir

İnstagram üzerinden bloggerlık yapmak aslında çok çok geniş bir kavramdır. Bazı bloggerlar yemek tarifleri paylaşır, bazıları ise gezdiği mekanları paylaşır. Bir İnstagram sayfası açarak sizde düşüncelerinizi veya herhangi bir şeyinizi paylaşabilirsiniz, bu sizi otomatik olarak blogger yapar. Bu işte önemli olan devamlılık ve sabırdır.

Kimler Blogger Olabilir

Herkes blogger olabilir. Blogger olmak için bir okul okumak veya bir vasfa sahip olmak zorunda değilsiniz. Yemek yapmayı seviyorsanız yemeklerle ilgili bir İnstagram sayfası açabilirsiniz. Gezmeyi seviyorsanız gezi notlarınızı paylaştığınız bir İnstagram sayfası açabilirsiniz. Yani kısacası insanların sizi takip etmesi için bir neden vermelisiniz. Bir neden verebilen herkes blogger olabilir. Nedeni bulmak tamamen size kalmıştır.

Bloggerlar Nasıl Para Kazanıyor

Bloggerların kazanç kaynakları aslında tamamen reklam ve işbirlikleridir. Örnek verecek olursak siz bir gezi bloggerısınız ve siz çok ünlü bir otel ile işbirliği yaptınız. Gittiğiniz yerlerde bu otelin reklamını yaparak ücretsiz konaklayabilir ve belki de para kazanabilirsiniz. Eğer İnstagram sayfanız çok gelişirse reklam alabilirsiniz, diğer markalar sizin İnstagram sayfanıza reklam vermek için size ücret ödeyeceklerdir. Bu ücret tamamen sizin belirlediğiniz bir ücret olacaktır. Bloggerlar çoğunlukla bu iki yoldan para kazanmaktadır. Sizde blogger olarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz.

Bloggerlar Ne Kadar Para Kazanıyor

Bloggerların ne yazık ki belli bir kazancı yok. Bloggerların kazancı çoğunlukla popülerlikleri ile endekslidir. Eğer bir bloggerın İnstagram sayfası ne kadar çok aratılıyor ve ne kadar çok ziyaret ediliyorsa o kadar çok kazanır. Bloggerlar ne kadar ücret alacaklarını kendileri seçiyor. Bazı bloggerlar hikaye reklamına ufak miktarlar alırken bazı bloggerlar binlerce lira alabiliyor. Dediğimiz gibi tamamen popülerlikle endeksli bir durumdur. Ne kadar çok tanınır ve popüler olursanız o kadar çok para kazanırsınız.

Evet bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram blogger nedir konusunu ele aldık. Aklınıza takılan her türlü soru için bizimle İletişim sayfasından iletişime geçebilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler!