Instagram Alışveriş Özelliği Nasıl Açılır?

Instagram’ın alışveriş özelliğinin açılması için öncelikle ilgili işletme hesabına giriş yapılır. Daha sonra işletme ayarları sayfası üzerinden Alışveriş sayfasına ve Instagram Alışveriş Özelliği sayfasına geçiş yapılır. Bu sayfada ilgili işletme sayfasına eklenecek olan katalog seçimi yapılır ve katalog seçimi tamamlanır. Bitti kısmına tıklanmasından sonra alışveriş özelliği tamamlanmış olur.

Instagram Mağaza Özelliği Nedir?

Instagram’ın mağaza özelliği, Instagram üzerinden işletme sayfasına sahip olan kişilerin ürün kataloglarını yayınlayabildikleri ve bu katalog üzerinden satış yapabildikleri özelliğe verilen isimdir. Instagramdan satış gerçekleştirmekte olan sayfalar ve kuruluşlar, kendilerinin ürün seçeneklerine müşterilerinin ve müşteri adaylarının çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilmesi için Instagram mağazayı kullanılırlar.

Instagram'da Mağaza Açmak Ücretli Mi?

Instagramda mağaza açma ücreti, yoktur. Instagram mağazalarının açılışları için herhangi bir ücret ödemesi yapılmaz. Bundan dolayı da Instagram mağazası açılacağı vaadiyle kendilerinden belirli miktarlarda ücretler talep eden kişilere dikkat edilmesi gereklidir.

Instagram Mağaza Açma Şartları Nelerdir?

Instagram’ın mağaza sayfası koşulları, şöyle sıralanmıştır:

  • Aktif olarak satış işlemlerinin gerçekleştirildiği bir e-ticaret sayfasının var olması
  • İşletmede satılan tüm ürünlerin eksiksiz bir şekilde internet sitesine yüklenmiş olması
  • İşletmeye ait sosyal medya hesaplarının bulunması (Facebook ve Twitter hesaplarının açılması zorunludur.)
  • İlgili işletme hesabının Facebook ve Instagram hesaplarının birbirine bağlanmış olması
  • Satış yapılan hesabın işletme hesabı kategorisine geçirilmiş olması

Instagram Sipariş Oluştur Butonu Ne İşe Yarar?

Sipariş oluştur seçeneğinin işlevi, Instagram üzerinden satış yapmakta olan işletme sayfalarına verilmek istenen siparişlerin kolay ve hızlı bir şekilde verilebilmesini sağlamasıdır. Özellikle Instagram’da satış yapan butik sayfaları, sipariş yoğunluklarından dolayı bu seçeneği oldukça aktif kullanmaktadırlar. Instagram Alışveriş Özelliği ile beraber kullanılmakta olan bu özellikle sayesinde hem müşteriler için zamandan tasarruf sağlanmak hem de sayfalar için müşteri yoğunluğuna daha kolay bir şekilde yetişebilmeleri hedeflenmiştir.

Instagram Ticaret Yöneticisi Nedir?

Instagram ticaret yöneticisi özelliği, herhangi bir ürünü satmakta olan Instagram işletme hesaplarının daha kolay yönetilmesi, daha geniş bir müşteri kitlesine daha kolay ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla ne yapmaları gerektiğini kendilerine öğreten bir özelliktir. Bu özellik sayesinde özellikle yeni açılan sayfaların nasıl hareket etmeleri, hikayelerinde ve gönderilerinde olmaları gereken özellikler, nasıl daha fazla kişiye ulaşabilecekleri gibi durumların tümü kendilerine öğretilir. Bu sayede işletme sayfalarının kısa süre içinde daha hızlı büyümeleri ve gelirlerini arttırmaları sağlanır.

Instagram Mağaza Özelliği Nasıl Kapatılır?

Instagram mağaza özelliğinden ayrılmak için, daha önce açılmasının ardından işletme hesabına çevrilmiş olan hesabın kişisel bir hesaba çevrilmesi gereklidir. İşletme hesaplarından çıkılması ile beraber otomatik olarak sayfaların mağaza özellikleri de devre dışı kalacaktır. Günümüzde aktif olarak işletme hesabı kullanan sayfaların bireysel hesaba dönebilmeleri için Instagram’a başvuru yapmaları gereklidir. Bu başvuru ilgili işletme hesabının ayarları üzerinden kolaylıkla yapılabilir. Başvurunun Instagram tarafından incelenmesi ve onaylanmasından sonra kolaylıkla işletme hesabından çıkılmış olur.

Instagram’dan Alışveriş Yapılır Mı?

Instagram üzerinden alışveriş yapmak günümüzde mümkündür. Getirilen Instagram güncellemeleri ile beraber, Instagram Mağaza üzerinden erişilen ürünlerin tümü satın alınabilir. Instagram alışveriş özelliğinin aktif edilmesi ile beraber kolaylıkla alışveriş yapılabilir. Instagram hesabına sahip olan kişiler, kolaylıkla telefon numarası ve adres gibi sayfalarca talep edilen bilgileri gerekli yerlere girerek satın almalarını da tamamlayabilirler. Instagram üzerinden alışveriş yapmak isteyen kişilerin Instagram profillerine güvenmelerinden dolayı alışveriş yapmak istemedikleri bilinir. Ancak alışverişlerinin güvenilirliği Instagram tarafından sağlanmıştır.

Kaynak: TTMedya Takipçi Satın Al Hizmetleri