Facebook Dondurma

Yazar: TTMedya

Facebook milyonlarca kullanıcıya sahip olan popüler bir sosyal ağdır. Arkadaşlarınızla iletişim kurabildiğiniz, fotoğraf paylaşabildiğiniz, paylaşılan fotoğrafları beğenip, yorup yapabildiğiniz bir sosyal ağdır. Fakat insanlar gününün büyük bir kısmını Facebook'ta geçirdiği için yapması gereken önemli işleri aksatabiliyorlar. Bu nedenle kullanıcılar geçici olarak uzak durmak için Facebook hesaplarını donduruyorlar. Peki Facebook dondurma işlemi nasıl yapılır?

Facebook Dondurma Pc

Facebook'u bilgisayar üzerinden kullanan birçok kullanıcısı var. İlk önce Facebook hesabınızı dondurma işlemine başlamak için giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra sağ üstte bulunan aşağı yönlü ok işaretine tıklayınız. Tıkladıktan sonra biraz aşağıda bulunan 'Ayarlar' yazılı kutucuğa tıklayınız. Sol tarafta bulunan menüde 'Facebook Bilgilerin' yazılı seçeneğe tıklayınız. Açılan pencerede en altta bulunan 'Dondurma Ve Silme' yazılı kutucuğa tıklayınız. Size 2 tane seçenek sunacaktır. 'Hesabı Dondur' seçeneğini seçerseniz hesabınız geçici olarak dondurulacaktır. 2. seçenek olan 'Hesabı Kalıcı Olarak Silme' seçeneğini seçtikten sonra ise hesabına bir daha erişim sağlayamayacaksınız. Yani kalıcı olarak silinmiş olacaktır. 'Hesabı Dondur' seçeneğini seçtikten sonra şifrenizi girmenizi isteyecektir. Daha sonra dondurma nedeninizi isteyecektir. Nedeninizi seçtikten sonra mavi kutucukta 'Dondur' yazısına tıkladığınız zaman hesabınız dondurulacaktır.

Facebook Dondurma Android/İphone

Facebook'u Android cihaz ve İphone üzerinden kullanan bir sürü insan vardır. İlk öncelikle Facebook uygulaması cihazınızda yüklü değil ise Android cihaz kullanıyorsanız Google Play Store'dan, İphone kullanıyorsanız App Store'dan İndirebilirsiniz. İndirdikten sonra hesabınıza giriş yapın. Facebook ana sayfada iken 3 tane üst üste çizgi olan kutucuğa tıklayınız. Aşağıya gelip 'Ayarlar ve Gizlilik' yazılı kutucuğa tıklayınız. Açılan menüde 'Ayarlar' yazılı seçeneğe tıklayınız. 'Hesap Ayarları' başlığı altında bulunan 'Kişisel Bilgiler' yazılı kutucuğa tıklayınız. Daha sonra en altta bulunan 'Hesabı Yönet' yazısı üzerine tıklayınız. Sağ altta bulunan 'Dondur' yazısı üzerine tıklayınız. 'Dondur' seçeneğini seçtikten sonra şifrenizi girmenizi isteyecektir. Daha sonra dondurma nedeninizi isteyecektir. Nedeninizi seçtikten sonra mavi kutucukta 'Devam' yazısına tıkladığınız zaman size süresini soracaktır. Tekrardan 'Devam' yazısına tıklarsanız hesabınız donacaktır.

Bu yazımızda siz değerli okurlarımız için İnstagram video indirme işlemini anlattık. Yazı hakkında ki görüşlerinizi bize iletişim sayfasından sorabilirsiniz. TTMedya herkese iyi günler diler.